• Suomen hauskin hupijuoksutapahtuma

    EXTREMERUN

    YLI 10 vuotta ja 60,000+ osallistujaa
    TAPAHTUMAT
  • Hyvän mielen juoksutapahtuma
    EXTREMERUN
    Liikuttanut jo vuodesta 2010.
    TAPAHTUMAT
  • Se aito ja alkuperäinen
    EXTREMERUN
    Vuodesta 2010.
    TAPAHTUMAT
  • EXTREMERUN
    TAPAHTUMAT
  • Aikuisten ja lasten suosikki
    EXTREMERUN
    TAPAHTUMAT
2020 ExtremeRun paikkakunnat ja päivämäärät
ExtremeRun 2020 -tapahtumat PERUTTU
KAIKKI 2020 ilmoittautumiset siirretään 2021 tapahtumiin.

KAIKKI EXTREMERUN TAPAHTUMAT ON PERUTTU TÄLTÄ VUODELTA.

Tämä päätös ei ollut helppo ja olemme pahoillamme. Halusimme tapahtumajärjestäjänä katsoa tilanteen loppuun saakka, mutta nyt tulimme siihen tulokseen, ettemme voi järjestää tapahtumia tänä vuonna. Emme halua ottaa riskiä näin korona aikana jos virus pääsisi leviään tapahtumassamme ja sitä myöden eri puolille Suomea. Haluamme toimia vastuullisina tapahtumajärjestäjänä.

Toivomme ymmärrystä näinä vaikeina aikoina. Korona ei ole vielä poistunut keskuudestamme, mutta näillä vaikeillakin päätöksillä kannamme vastuumme, jotta koronatilanne ei pääsisi pahenemaan.

Tapahtumaan ilmoittautuneille tarjotaan vastaava tapahtuma ensi vuonna. Ilmoittautumisesi siirtyy automaattisesti ensi vuoden tapahtumaan. Sinun ei siis tarvitse tehdä mitään osallistumisesi suhteen. Lisätietoja saat seuraamalla nettisivujamme sekä somekanavia ja saat ennen tapahtumaa infokirjeen sähköpostiisi ja tulet vain tapahtumapaikalle.

Lisäksi tarjoamme osallistujille mahdollisuuden ottaa kaverin mukaan ensi vuoden tapahtumaan, joten voimme pitää yhdessä tuplasti hauskempaa. Tarkemmat tiedot tästä tulevat osallistujille sähköpostilla lähiaikoina.

Jos haluat siirtää osallistumisesi toiseen tapahtumaan se onnistuu helposti ensi vuonna kun tapahtumien päivämäärät varmistuvat. Jos haluat rahasi takaisin voit myydä osallistumisesi toiselle henkilölle. Muutoksista ole yhteyksissä sähköpostilla mika.hirvinen@extremerun.fi. Alta löydät ensi vuoden tapahtumien alustavat päivämäärät.

Kaikesta huolimatta oikein mukavaa kesää kaikille toivoo ExtremeRun järjestäjät!

ExtremeRun 2021 Tapahtumat:
Tahko 10.04.2021
Espoo 08.-09.05.2021
Kalajoki 15.-16.05.2021
Oulu 26.-27.06.2021
Kouvola 31.07.-01.08.2021
Pori 14.-15.08.2021
Joensuu 28.-29.08.2021
(aikuisten tapahtuma lauantaina, lasten sunnuntaina muualla paitsi Tahkolla)



Mikä on ExtremeRun?

Saksassa kertalaakista ilmiöksi noussut formaatti toteutettiin ensikerran Suomessa toukokuussa 2010. Ensikerrasta suuren suosion saanut tapahtuma tuli Suomeen jäädäkseen.

ExtremeRun on hyvän mielen juoksutapahtuma, joka on liikuttanut ja viihdyttänyt kaiken kuntoisia suomalaisia jo vuodesta 2010. ExtremeRun järjestetään usealla eri paikkakunnalla ympäri Suomen ja tapahtumiin osallistuu yhteensä noin 10 000 osallistujaa vuosittain.

Radoilla juoksijoita odottavat muun muassa yli kymmenen metriä korkeat "Goljatin portaat", ylitettävät autonromut, vaahto- ja vesiesteet ja läpi ryömittävät putket. Näyttäviä esteitä tärkeämpää on kuitenkin liikunnan ilo ja hyvä fiilis.

ExtremeRun-tapahtumien tarkoituksena on saada kaikki liikkumaan ja pitää hauskaa. Voit päättää, osallistutko kilpa- vai hupisarjaan ja edetä haluamasi matkan haluamallasi vauhdilla. Pukeutua voit sporttisesti tai hauskasti. Tärkeintä on, että olet mukana.

Vauhdikas vuosi aikuisille ja lapsille!

ExtremeRun kehittyy ja kasvaa jatkuvasti tuttujen ja suosittujen tapahtumapaikkojen liääksi uusilla paikkakunnilla.

Vuonna 2016 ensi kertaa järjestetty Lasten ExtremeRun sai huikean suosion ja lapset pääsevät tänäkin vuonna radalle Tahkoa lukuunottamatta heti aikuisten kisaa seuraavana päivänä. Osallistuminen ExtremeRuniin tekee hyvää niin aikuisille kuin perheen pienimmille - tapahtumilla kerätään rahaa liikuntarajoitteisille lapsille. ExtremeRun toivottaa kaikki liikkumisesta ja hauskanpidosta kiinnostuneet testaamaan tuttuja ja uusia kisapaikkoja!


Yhteistyössä